Tarihi Gümrük Hanında Sigaranın Zararları Anlatıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü halka kolaylıkla ulaşabileceği alanları dolaşıp sigara bağımlılığı hakkında bilgi verdi.

SAĞLIK 10.02.2022 08:36:00 0
Tarihi Gümrük Hanında Sigaranın Zararları Anlatıldı.

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak halkımıza kolaylıkla ulaşabileceğimiz alanları dolaşıp sigara bağımlılığı hakkında bilgi vermek, farkındalık oluşturmak ve kullananların sigarayı bırakma kararı almalarını sağlamak amacıyla bilgilendirmelerde bulunuldu.
Haşimiye esnafını ziyaret ederek bağımlılıkla mücadele anlatıldı. Onlara sigaranın zararları hakkında bilgilendirmeler yaparak broşürlerimizi dağıttık. Ardından tarihi gümrük hanında buradaki esnafı ziyaret ederek broşür, afiş çalışması ve bilgilendirmelerde bulunuldu.Urfa city Avm de stand kurularak vatandaşlara Sigaranın zararları ve Sigara Bırakma Poliklinikleri, ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Sağlık Müdürlüğü olarak tüm ilçelerimizde yer alan Sağlıklı Hayat Merkezlerindeki sigara bırakma polikliniklerine davet ettik. Sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımıza bizlere başvurdukları halde ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanabilecekleri bilgisini paylaştık.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki tüm İlçe Sağlık Müdürlüklerimizde, Sağlıklı Hayat Merkezlerimizde ve tüm Hastanelerimizde vatandaşlarımız başvurduğu takdirde bu hizmetleri ücretsiz olarak faydalanabilirler.