Abdulrezak Yıldız'ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Haliliye ilçe başkanlığı yönetim kurulu üyesi ve EZRAK inşaat grubu yönetim kurulu başkanı Abdulrezak Yıldız Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM 12.05.2021 17:31:00 0

AK Parti Haliliye ilçe başkanlığı yönetim kurulu üyesi ve EZRAK inşaat grubu yönetim kurulu başkanı Abdulrezak Yıldız Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ramazan Bayramı’na tüm İslam aleminin hüzünlü girdiğine dikkat çeken yıldız şöyle devam etti: " Mübarek Ramazan ayının girmesi ile birlikte yaşadığımız sevinç yerini bayram sevincine bırakıyor. Her ne kadar bayrama ulaşmanın mutluluğu içimizde yaşasak da, bu mübarek ayının bitecek olması bizlerde üzüntü bırakmaktadır. Bu nedenle şimdiden gelecek Ramazan ayını iple çekmekteyiz. Bu bayram ülkemizde coşku ve sevinç ile karşılanırken İslam coğrafyasında da acıların gözyaşının sular gibi aktığı bir karşılamaya sahne olmaktadır. Hemen sınır komşumuz olan Suriye’de ve Irak’ta yaşanan karmaşa ve insanlık dramlarının yanında, hepimizin gönüllerinde derin yaralar bırakan Filistin’de hala devam eden İsrail terörü söz konusudur. Bu elim tablo karşısında yaşadığımız bayram sevinci kat ve kat azalmakta ve bu coğrafyada yaşanan her üzücü olayı kalbimizin derinliklerinde bizler yaşıyor gibisine üzüntü hissetmekteyiz. Sevgili hemşehrilerim;  bu nedenle bizler yaşadığımız huzur ortamına şükretmeli ve Ortadoğu’da ki insanlık dramının bitmesi ve zulüm görenlerin zafere ulaşması için dualar etmeliyiz. Güzel dinimiz de din kardeşlerinin üzüntülerini paylaşmayı doğru bulmaktadır. Bu düşünceler ile Ramazan Bayramı’nın tüm hemşehrilerimize ve İslam alemine mübarek olmasını dilerken, acı çeken din kardeşlerimizin de kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ederim”