UA-88098349-1
Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 11:07
 
Urfa’da 4 ilçede borçlar ertelendi
Barış Pınarı Harekâtı’nın merkezinde yer alan Şanlıurfa'nın ilçeleri olan Akçakale, Ceylanpınar Birecik ve Suruç’ta SGK ve GSS prim borçlarının son ödeme tarihleri uzatıldı.
SAĞLIK Haberi
Urfa’da 4 ilçede borçlar ertelendi

Barış Pınarı Harekatı’nın merkezinde yer alan Şanlıurfa'nın ilçelerinde SGK ve GSS prim borçlarının son ödeme tarihleri uzatıldı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, sınır ilçelerinde bulun an esnaf ve çiftçilerin borçlarının 1 yıl ertelenmesi önerisinde bulunmuştu.

Şanlıurfa'nın Akçakale, Birecik, Ceylanpınar ve Suruç ilçelerinin yanı sıra Mardin'in Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde de son ödeme tarihi 31 Ekim olan SGK ve GSS borçları için tarih 2 Aralık'a kadar uzatıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuyla ilgili olarak Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Akçakale, Birecik, Ceylanpınar, Suruç, Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde Bağ-Kur sigortalılarımız, genel sağlık sigortalılarımız, çiftçilerimiz ile tarım sigortalılarımızın son ödeme süresi 31.10.2019 olan prim ödemelerini 2.12.2019 tarihine uzattık. Biz, birlikte Türkiyeyiz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Urfa’da, 4, ilçede, borçlar, ertelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı