UA-88098349-1
Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 10:29
 
Uğur Dündar,moderatörlük yapmayacak
Gazeteci Uğur Dündar, İstanbul'un Büyükşehir Belediye Başkan adayları AK Partili Binali Yıldırım ve CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun gerçekleştireceği ortak canlı yayında moderatörlük yapmayacağını açıkladı. Dündar'ın kararını değerlendiren Yıldırım, "O soracaktı, biz cevaplayacaktık. Umarım bu kararda "birilerinin" baskısı etkili olmamıştır." açıklamasında bulundu.
SİYASET Haberi
Uğur Dündar,moderatörlük yapmayacak

Gazeteci Uğur Dündar, İstanbul AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım ve İstanbul CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun birlikte katılması planlanan ortak canlı yayında moderatörlük yapmayacağını sosyal medya üzerinden bildirdi. 

Dündar açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Tarihi 31 Mart seçimleri öncesinde, Sayın Binali Yıldırım ve Sayın Ekrem İmamoğlu’nun katılacağı açık oturumun moderatörlüğü için her iki adayın da ismim üzerinde uzlaşmaları, onurla sürdürdüğüm 50 yıllık meslek hayatımın manevi madalyalarından biri olmuştur."

"Halkımızın yıllardır Türkiye’nin en güvenilir ismi olarak tarafıma gösterdiği güvenin, siyasi kutuplaşmanın zirveye çıktığı bu dönemde ve böyle önemli bir konuda her iki aday tarafından paylaşıyor olması son derece anlamlı ve değerlidir. Her iki adaya da teşekkür ediyorum."

"Kendime ve toplumuma karşı duyduğum sorumlulun bilinciyle, bu açık oturumda adaletin terazisini milim saptırmayacağıma ve geçmiştekilerde olduğu gibi, her iki tarafın da yayın sonrasında teşekkürleriyle karşılaşacağıma en ufak şüphem yoktur. Bunlarla birlikte, Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum."

BİNALİ YILDIRIM'DAN AÇIKLAMA

Dündar'ın kararı sonrası Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'dan açıklama geldi. Twitter hesabından bir açıklama yapan Yıldırım, "Uğur Bey’in kararına üzüldüm. 'Adaylar ve demokrasi zarar görür' diyor. Ne gibi bir zarar, anlamadım! O soracaktı, biz cevaplayacaktık. Umarım bu kararda "birilerinin" baskısı etkili olmamıştır." ifadelerini kullandı.

 

Uğur Bey’in kararına üzüldüm. "Adaylar ve demokrasi zarar görür" diyor. Ne gibi bir zarar, anlamadım!

O soracaktı, biz cevaplayacaktık. Umarım bu kararda "birilerinin" baskısı etkili olmamıştır.

Kaynak: Editör: www.guneydogugundem.com
Etiketler: Uğur, Dündar,moderatörlük, yapmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı