UA-88098349-1
Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 21:45
 
TUNCELİ’DE DÜNYA ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI...
Tunceli’de düzenlenen Dünya Rafting Şampiyonası sona erdi.
GÜNDEM Haberi
TUNCELİ’DE DÜNYA ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI...

Türkiye'de ilk kez Tunceli'nin evsahipliğinde Munzur Nehri’nde gerçekleşen Dünya Rafting Şampiyonası,yarışların ardından düzenlenen kupa ve ödül töreniyle sona erdi.

Munzur Nehri üzerinde Tunceli Valiliği evsahipliğinde düzenlenen ve 20 ülkeden 800 sporcunun katıldığı Dünya Rafting Şampiyonası 3 gün süren yarışlarda dereceye giren takımlara ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
Mameki Parkı’nda düzenlenen ödül törenine, Vali Tuncay Sonel, Dünya Rafting Federasyonu Başkanı Danilo Barmaz,Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Halk Bankası Bölge Müdürü Metin Yediyıldız, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ile Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı`mızın okunmasıyla başladı.
Ardından konuşan Vali Tuncay Sonel, Tunceli'nin ev sahipliğinde Dünya Rafting Şampiyonası'nı başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. 
Tunceli Valisi Sonel, "Misafirlerimize Dünya Rafting Şampiyonası süresince Tunceli olarak, ülkemiz olarak evsahipliğini en iyi şekilde yapmak için uğraş verdik.Bu dostluk burada bitmeyecek, bundan sonra da devam edecek. Gelen misafirlerimize kapımız ve yüreğimiz her daim açık.Sizleri kutluyorum. Şili'den Hindistan'a, Brezilya'dan İtalya'ya, Kosta Rika'dan Fransa'ya kadar pek çok ülkeden buraya gelen misafirlerimize tekrar hoşgeldiniz ve iyiki geldiniz diyoruz. Dereceye giren tüm sporcularımızı ve teknik heyeti  tebrik ediyoruz.” dedi.

Dünya Rafting Federasyonu Başkanı Danilo Barmaz da yaptığı konuşmada, "kıymetli Valim,bu nehirde ve Tunceli'de yaptığınız projeler karşısında çok etkilendik. Size canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bizi buraya davet edip evsahipliği yaparak sonsuz imkânlar sunduğunuz için sizlere ve bütün Tunceli halkına teşekkür ediyorum. Muhteşem vakit geçirdik.Tunceli'den çok etkilendik ve sevdik.Herşey güzeldi ve mükemmel bir organizasyon oldu." İfadelerini kaydetti.
Dünya Rafting Şampiyonası için Vali Tuncay Sonel ile iki yıl önce çalışmaya başladıklarını belirten Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı ise rafting sporunda Tunceli'nin önünün açıldığına ve kendini tüm dünyaya tanıttığına dikkat çekti.
Konuşmaların ardından yarışlarda dereceye giren takımlara ödülleri verildi.
Ayrıca ödül töreninde Valilik tarafından, Şampiyonaya katılan bütün sporculara ve teknik heyete çeşitli armağanlar verildi. 
2021 Dünya Rafting Şampiyonası Fransa`da Yapılacak
Ödül töreninin ardından bayrak devir teslim töreni gerçekleştirildi. 2021 yılında Fransa`da yapılacak Dünya Rafting Şampiyonası için WRF bayrağı Vali Tuncay Sonel tarafından, Fransa Kano Kayak Federasyonu Başkanı Bruno Carlier’e teslim edildi.

Tunceli Valiliği evsahipliğinde 08-13 Haziran tarihleri arasında Munzur Nehri üzerinde yapılan Dünya Rafting Şampiyonası bayrak devir teslim töreni ile sona erdi.
Dünya Rafting Şampiyonası Sonuçları:
Açık Yaş Kadınlarda: Rusya (1) birinci, İtalya (1) ikinci ve Şili (1)  üçüncü
Açık Yaş Erkeklerde: Brezilya (1) birinci, Kazakistan (1) ikinci ve Rusya (2) üçüncü
Karmada ise: Rusya (1) birinci, Dünya Rafting Federasyonu (2) takımı ikinci ve Şili takımı üçüncü oldu.

Kaynak: Editör: Abdullah Akkurt
Etiketler: TUNCELİ’DE, DÜNYA, ÖDÜL, TÖRENİ, YAPILDI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı