UA-88098349-1
Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 10:11
 
Tek adamlar geldikleri gibi giderler
Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında son dönemde hazırlıkları süren yeni partileri yazdı. Partileşmenin çok da önemli olmadığını öne süren Dilipak "Kolay olan “tek lider” çözümü. Bu sanal bir çözümdür. Tek adam’lar geldikleri gibi giderler. " ifadelerini kullandı. Dilipak "Tek adamın yandaşları ve karşıtları, önce örtülü, sonra açık bir çatışmaya girerler ve ülke perişan olur" yorumunda bulundu.
SİYASET Haberi
Tek adamlar geldikleri gibi giderler

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak,  "Siyasetin yolları taşlıdır" başlığıyla yayımlanan yazısında yeni parti kurma çalışmalar yapanlar için "Niye siyasi bir gelecek için hazırlık yapmak isteyenler, politik bir istişare zemini oluşturmazlar internette! Bu kişilerin fikirlerini öğrenelim, kadrolarını tanıyalım, alameti farikalarını görelim. " ifadelerini kullandı.

 

BİRİLERİNİN YOKLUĞUNDA KENDİNİZE VARLIK ARAMAYIN

 

Dilipak "Birilerinin yokluğunda kendinize varlık aramayın. Birileri, ya da bir fikir, niçin olmamalı ise sizin adamınız ve fikrinizin ondan üstünlüğü ne, onu görelim. “Bana güven gerisini merak etme sen” diye bir şey yok. Biz “sözü dinleyecek, doğrusuna tabi olacağız”, “Adamın ehliyet ve liyakatına bakacak, ona göre karar vereceğiz”.. Başka türlüsü olmaz. Başka türlüsü “kafayı kiraya vermek”, “sürüleşmek” anlamına gelir.

 

Biz kimsenin İlahı ve Rabbi olmadığımız gibi, ne din büyükleri, ne de devlet büyükleri bizim İlahımız ve Rabbimiz değildir ve olamaz. Dikkat edin, ihtirasla istediğiniz her şey imtihanınız olur ve siyasetin yolları taşlıdır." değerlendirmesinde bulundu. 

 

"HERKES SİYASETİN ARKA BAHÇESİNDE PAZARLIKLARLA İŞİ GÖTÜRME ÇABASINDA"

 

"Herkes adamını bulup işini yapma çabasında. Siyaseti ele geçirme, ya da arka bahçede pazarlıklarla işi götürme çabasında" diyen Dilipak "Kolay olan “tek lider” çözümü. Bu sanal bir çözümdür. Tek adam’lar geldikleri gibi giderler.." diye yazdı.

 

" ÜLKE PERİŞAN OLUR"

 

"Bir yere kadar faydalı gibi" gözükse de diyen Dilipak  “Her şeyi bilen” bir liderlik toplumu bir kişinin heva, heves ve zannının siyasi kobayına dönüştürür ve o gücü ele geçirmek ya da o güce ulaşmak için yaklaşmak isteyenler ve uzaklaştırılanlar hem kendi aralarında hem de birbirlerine karşı çatışmaya girerler. Tek adamın yandaşları ve karşıtları, önce örtülü, sonra açık bir çatışmaya girerler ve ülke perişan olur." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tek, adamlar, geldikleri, gibi, giderler,
Yorumlar
Haber Yazılımı