UA-88098349-1
Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 14:43
 
Soner Yalçın: Gül Babacan umutlanmasın
"Gül-Babacan ekibi torun Adnan Menderes'in peşinde." iddianın sahibi Sözcü yazarı Soner Yalçın. "Prof. Adnan Menderes'in bu politik tuzağa düşeceğine hiç ihtimal vermiyorum…" diyen Yalçın "Anlaşılan Gül ekibi, Ali Babacan'ın Adnan Menderes'e olan fiziki benzerliğinden hareket ederek, siyasette “Menderes havası” yaratmak istiyor!" diye yazdı.
SİYASET Haberi
Soner Yalçın: Gül Babacan umutlanmasın

Gazeteci Soner Yalçın'a göre Ali Babacan’ın Abdullah Gül’ün desteğinde kuracağı konuşulan partiye torun Prof. Dr. Adnan Menderes'in istenmesi "boş hayal".

"GÜL- BABACAN UMUTLANMASIN"

"Gül Babacan umutlanmasın" diyen Yalçın "Gerek Menderes ailesinin yaşayan bireyleri... Gerek Zorlu ailesinin yaşayan bireyleri... Gül-Babacan ekibinin "ihtiyacına" yanıt vermez." iddiasında bulundu.

SİYASETE GİRMEYİ DÜŞÜNMÜYOR

Menderes ailesinin bireylerini tek tek sayan Yalçın, Menderes'in annesinin geçmişte ANAP'a karşı SHP'yi desteklediğini hatırlatarak "Oğlu Prof. Adnan Menderes'in de sosyal demokrat olduğunu duyuyorum. Ancak siyasete girmeyi hiç düşünmediğini de biliyorum…" diye yazdı. 

"BOŞ HAYAL"

"Anlaşılan Gül ekibi, Ali Babacan'ın Adnan Menderes'e olan fiziki benzerliğinden hareket ederek, siyasette “Menderes havası” yaratmak istiyor!" diyen Yalçın yeni partinin politik bir taktiğe ihtiyacı olduğunu bunun için de “Menderes” soyadı gerekiyor! Boş hayal…" ifadelerini kullandı.

MENDERESLER ATIK CHP'Lİ

"Prof. Adnan Menderes'in bu politik tuzağa düşeceğine hiç ihtimal vermiyorum…" diyen Yalçın "Siyasette baskın “soy isim” kültüründen vazgeçmek gerekiyor. Ve…
Aileleri, bireyleri rahat bırakmak gerekiyor.Köprünün altından çok sular aktı; insanların politik tercihleri değişti…Menderesler artık CHP'li…" yorumunda bulundu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soner, Yalçın:, Gül, Babacan, umutlanmasın,
Yorumlar
Haber Yazılımı