UA-88098349-1
Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 09:19
 
Siverek Belediyesinden DMD Hastalığı Farkındalık Programı
Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Duchene Muscular Distrofi (DMD) hastalığı konusunda farkındalık oluşturabilmek amacıyla etkinlik düzenledi.
SAĞLIK Haberi
Siverek Belediyesinden DMD Hastalığı Farkındalık Programı

Siverek'in Ayvanat mahallesi Kadın destek merkezinde bir araya gelen kadın kursiyerler (DMD) hastalığı ile mücadele eden bir hastaya destek olmak amacıyla düzenledikleri etkinlikte umut olsun diye mum yakarak balon uçurdular.

Konuyla ilgili bilgi veren Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Bahar Çiftsever şu ifadeleri kullandı: “Genetik kas hastalığı olarak bilinen (DMD) hastalığı çocukluk yaşlarında başlayıp, 20’li yaşlarda yaşamı tehdit eden bir kas erime hastalığıdır, Kadın kursiyerlerimizle beraber bugün burada düzenlemiş olduğumuz etkinlikle bu hastalıkla mücadele eden kardeşimize moral vermek hem de bu hastalık hakkında farkındalık oluşturabilmeyi hedefliyoruz. Düzenlediğimiz program sonrasında kadın kursiyerlerimiz hasta olan kardeşimize umut olabilmesi için birer mum yakarak bu umudun sönmemesi için balon uçurdular. Hasta kardeşimizin umudunun sönmemesi ve bu hastalıkla mücadele eden tüm hastalarımıza acil şifalar diliyor (DMD) hastalığı konusunda bir nebze de olsa farkındalık oluşturabildiysek ve kardeşimize moral verebildiysek ne mutlu bize.

Kaynak: Editör: İbrahim Taş
Etiketler: Siverek, Belediyesinden, DMD, Hastalığı, Farkındalık, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı