UA-88098349-1
Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 13:07
 
SİİRT’TE YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI
Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde “Yaz Spor Okulları” düzenlenen törenle start aldı.
SPOR Haberi
SİİRT’TE YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI

Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan yaz spor okullarına 3.720 öğrenci başvurdu. 18 ayrı branşta açılan yaz spor okullarında eğitim alacak çocuklardan yetenekli olanlar altyapıya kazandırılacak.

Siirt Atatürk Stadında düzenlenen açılışa, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, Şube Müdürleri, Antrenörler, sporcular veliler katıldı.

Yürüyüş korteji ile başlayan programda konuşan İl Müdürü Hüsam Olgaç, "İlimizde 18 branşta, 43 Antrenörün görev aldığını,  hedeflerinin 4 bin 700 sporcuya hizmet vermek olduğunu söyledi.

Amaçlarını, sporu bir yaşam kültürü olarak gençlerimize benimsetmek olduğunu belirten Olgaç, “İlimizi ve ülkemizi Uluslararası platformda temsil etme bakımından İl Spor Merkezleri, gençlerimiz için önemli bir fırsattır.” dedi.

Yüzme hariç tüm eğitimlerin ücretsiz olduğunu kaydeden Olgaç, “Çocuklarımızın tüm malzemelerini müdürlük olarak bakanlığımızın desteğiyle biz karşılıyoruz. Biz alt yapı kültürünü oluşturmak istiyoruz. Bu sürede yetenekli çocuklarımızı burada tespit edip onları profesyonel anlamda daha ileri aşamalara mesafe kat etmelerine yardımcı olacağız.” diye konuştu.

Kayıtların 29 Haziran 2019 tarihinde başladığını belirten Olgaç, Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı il ve ilçe spor merkezlerinde kayıtlarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Program, sporcuların kendi branşlarında yaptıkları gösteriler ile sona erdi.

Kaynak: Editör: www.guneydogugundem.com
Etiketler: SİİRT’TE, YAZ, SPOR, OKULLARI, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı