UA-88098349-1
Haber Detayı
06 Kasım 2016 - Pazar 19:40
 
Şanlıurfa'da Fedekar Bir Öğretmen
Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Avlak Okulu sınıf öğretmeni Muhammet Ali Bozkurt, Mesai saatleri dışında olan zamanını Köydeki öğrencilere ders vererek geçiriyor
EĞİTİM Haberi
Şanlıurfa'da Fedekar Bir Öğretmen

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Avlak Okulu sınıf öğretmeni Muhammet Ali Bozkurt, Mesai saatleri dışında olan zamanını Köydeki öğrencilere ders vererek geçiriyor.
FedekarÖğretmen Muhammet Ali Bozkurt, öğrencilere okuma yazma konusunda yardımcı olmak için harekete geçti. Muhammet Ali Bozkurt’un tamamen gönüllülük esasına göre davranarak görev yaptığını ve öğrencilerden hiçbir ücret talep etmediğine dikkat çeken Okul Müdürü Enise Şen, "Fedekar öğretmenimiz Muhammet Ali Bozkurt, her öğrenciyi kendi çocukları gibi benimseyerek gönüllülük esasına dayanarak görev yapıyor. Her gün Öğle arası ve mesai saatleri sonrası öğrencileri sınıfa alarak onlara ders veriyor. Bu davranışından dolayı hem okul idaresi hem velilerin takdirini topluyor. Ben hocamıza bu duyarlılığından dolayı kutluyorum" diye konuştu. 

FEDEKAR ÖĞRETMEN BEN GÖREVİMİ YAPIYORUM 

Öğretmen Muhammet Ali Bozkurt, "Öğrencilerime kurs vererek, Her açıdan yararlı olmaya çalışıyorum. Görevimi de severek ve isteyerek yapıyorum. En büyük özlemim bugün kendilerine yardımcı olmaya çalıştığım öğrencilerimi yarın çok iyi yerlerde görmek. Dünyanın ilk İslam üniversitesi Harran’da kurulmuş ve Harran ilçesinden çok büyük alimler çıkmış neden şimdi Harran’dan böyle insanlar çıkmasın. Ben bu konuda ısrarcı olacağım ve bölgeye ülkeye yararlı bireyler yetiştirmek için çabalayacağım. Dedi.
 

ÖĞRENCİLER ÇOK MEMNUN 

Kursa katılan öğrenciler "Hafta içi her gün ders çalışıyoruz. Öğretmenimizi çok seviyoruz. Bu yapmış olduğu fedakarlık bizim daha başarılı olmamızı sağlayacak. Bu kursa başladığımız zamandan bugüne kadar seviye olarak artışlar oldu. Bu dersler sayesinde başarımız arttı. Öğretmenimize teşekkür ederiz" diye konuştular. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa'da, Fedekar, Bir, Öğretmen, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı