UA-88098349-1
Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 00:19
 
MARDİN TRABZONSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ BİR BULUŞMAYA DAHA VESİLE OLDU...
2009 yılında kurulan ve kurulduğu günden itibaren başarılı sosyal çalışmalara imza atan Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği daimi partneri Trabzon Ortahisar Belediyesi ile başarılarına bir yenisini daha ekledi...
SPOR Haberi
MARDİN TRABZONSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ BİR BULUŞMAYA DAHA VESİLE OLDU...

2009 yılında kurulan ve kurulduğu günden itibaren başarılı sosyal çalışmalara imza atan Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği daimi partneri Trabzon Ortahisar Belediyesi ile başarılarına bir yenisini daha ekledi...Kuruluş amacı olarak;kültürlerin sosyal-kültürel-sportif faaliyetler ile kaynaşmasını hedefleyen Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği,Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve ekibi ile Türkiye’de ses getiren çalışmalara imza atıyor.
 

Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği’nin ‘Kazanılan Gençlerle Kazanan Türkiye’ye’ Projesi kapsamında Trabzon’a giden 15 ile 17 yaş arası yetenekli sporcular Trabzonspor altyapısıyla maç oynama fırsatı buldu.

14-15-16-17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen Trabzon ziyaretinde aktif bir program vardı.

Mardinli genç sporcular gezinin ilk gününde ‘Hekimoğlu Trabzon FK’ tesisinde oynadığı iki maçı da kazanarak takdir topladılar.Karşılaşmalar sonrasında Hekimoğlu Trabzon FK Başkanı Celil Hekimoğlu’nun Mardin Ekibi şerefine verdiği yemeğe geçildi.

Gezi kapsamında Trabzon’un çeşitli yerlerini gezen gençler Trabzonspor’un 2-1 kazandığı Trabzonspor-Sparta Prag maçını kendilerine özel olarak ayrılan tribünde izledi.Gençlerin elindeki ‘Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği’ pankartına stadda bulunanların ilgisi en üst düzeydeydi.

İlk defa büyük bir stadta Avrupa düzeyinde bir maç izleyen Mardinli genç sporcular ‘bu günü ve bu ziyareti hayatımız boyunca unutmayacağız’ diyerek yaşadıkları büyük heyecanı  kelimelere döktüler.

Ertesi gün Trabzonspor altyapısıyla da maç oynayan gençler Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksini ve içindeki Trabzonspor stadını gezdi.Bu gezi esnasında Teknik Direktör Ünal Karaman ile sohbet eden gençlerin keyfine diyecek yoktu.

Mardinli genç sporcuları misafir eden Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç Trabzon’da Mardinli gençlerle bir araya gelmekten memnun olduklarını ifade ederek şunları ekledi;

“Gençlerdeki bu coşkuyu gördükten sonra bu projenin ne kadar gerekli olduğunu gördüm. Bugün sizleri burada ağırlıyoruz. Bizde Mardin’e geldiğimiz zaman aynı kardeşliği aynı misafirperverliği gördük. Bu topraklar hepimizin dedelerimiz ilelebet bu bağımsız toprakları bıraktılar. Birlik ve beraberliğimizi bu ziyaretlerdeki örneklerle yapıyoruz. Katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun...”

İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği  “Kazanılan Gençlerle Kazanan Türkiye’ye” projesi kapsamında Trabzon’a geldiklerini aktaran Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Aydın’da şöyle konuşu:

 “Bu proje kapsamında gençlerimiz futbol coşkusu yaşadı. Trabzonspor alt yapısıyla maç oynama fırsatı buldu. Bizlerde gençlerimizi Trabzon’a getirdiğimiz için mutluyuz. Bu gün Trabzon’da bizleri ağırlayan herkese ve bu projeye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör: www.guneydogugundem.com
Etiketler: MARDİN, TRABZONSPOR, TARAFTARLAR, DERNEĞİ, BİR, BULUŞMAYA, DAHA, VESİLE, OLDU...,
Yorumlar
Haber Yazılımı