UA-88098349-1
Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 07:44
 
KEŞKE OLMASAYDI BU AÇIKLAMALAR!!!
Yazarımız Yaşar İçen'in Yazısı
GÜNDEM Haberi
KEŞKE OLMASAYDI BU AÇIKLAMALAR!!!

Türkiye, tarihinde yaşamadığı kadar büyük ENTRİKA ve DEĞİŞİM sürecini yaşıyor!!! 

Her yeni güne damgasını vuran bir iç ve dış gelişme veya gelişmeler mutlaka var!!! 
Bu gelişmeler daha çok olumsuz haberlerden yana yükselen bir çıtayı izliyor malesef.
En son örneğini RUSYA' nın Türkiye' yi suçlayan açıklaması ile gördük. Hani Rusya bizim dostumuzdu?? Tıpkı ABD, Almanya, Fransa,...... gibi. Hani bu ülkeler bizim dostumuz, müttefikimiz, ticaret ortağımızdı!! 
Dış siyasette öncelikle şunu iyice kavramak gerekiyor; hiç kimse ile dost, kardeş, can, yoldaş olmak zorunda değiliz!!! OLMAMAKTA GEREKİYOR. Fakat her nedense kim bize tebessüm edip merhaba dese anında nüfusumuza almaya kalkıyoruz. 
Ki bu tebessümlerin sebebinin kara kaşımıza badem gözümüze olmadığını da görüyoruz. Ya bize ihracat yapacaklar yada iç siyasetimize el atmak isteyeceklerini de biliyoruz!! 
Adı üzerinde; dış SİYASET!! Tüm ilişkiler ve tüm söylemler resmi dil, resmi duruş, resmi çerçeve içerisinde olmalı. Yani onlar gibi olmalıyız.
 
Peki olmazsa ne olur?? Hüsranı yaşarız sık sık!!! 
Bu arada dış siyasete dair bir notu da paylaşmak gerekiyor. İran' da şu an bir sessizlik hakim olsa da hâlâ herşey düzelmiş değil. ARAP BAHARI adı verilen kasırganın tekrar başlamasına dair kıvılcımlar başlayacak gibi görünüyor. Türkiye' nin bu durumda daha dikkatli olması ve sınır kontrolünü sağlaması gerekiyor. Çünkü yeni bir mülteci akını yaşanması ihtimali yüksek olmakla birlikte bizim bu akını kaldırıp kaldıramayacağımız belli değil!!   
ORTADOĞU' da yaşanan her kaos Türkiye üzerinde olumsuz izlerin oluşmasına sebep oluyorken alacağımız her kararda bir değil üç beş defa HEP BİRLİKTE düşünmemiz gerekiyor.
 
Gelelim iç siyasete. Şu an gündeme dair pek çok başlığımız var. Fakat en önemli olanı ve uzun vadede yankısı en çok sürecek olanı Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ve eski Cumhurbaşkanı GÜL' ün KHK eleştirisi ile başlayıp adaylık restleşmesine dönüşen gündem. 
Aslında bu durumu uzun zamandır bekliyorduk fakat ne zaman su üzerine çıkacağını bekliyorduk.Çünkü yıllardır aradaki biz dağları giderek büyümüştü.
 İki isimde siyaseten güçlü, deneyimli ve köklü. Abdullah Gül kendine göre haklı gördüğü sebeplerden KHK eleştirisi yaptı. Sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan' da kendine göre haklı gördüğü sebeplerden dolayı Abdullah Gül' ü eleştirdi. Hemde çok kızgın bir şekilde oldu bu eleştiriler.
Tüm bu eleştirilere karşı Gül alışkın olduğumuz sakin tavrını hiç bozmadan bir iki cevap verdi ve susmayı tercih etti. Fakat enteresan olan şey şu oldu; Ak Parti tabanından ve seçmeninden güçlü bir eleştiri gelmedi Abdullah Gül' e!!! Hatta sanki YEŞİL IŞIK dahi yakan oldu. "Yapmayın,etmeyin yarın öbür gün yan yana durabiliriz" paylaşımları dahi oldu.
Abdullah Gül ADAY OLABİLİRİM NEDEN OLMASIN sinyalini vermesi ve muhalefet partilerinin de Gül' ü destekleyebileceklerini belirtmeleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan daha da sıcak eleştirilerde bulundu. Çok kızdı ve tepki gösterdi Cumhurbaşkanı Erdoğan...
 
KEŞKE OLMASAYDI!! Keşke Cumhurbaşkanı Erdoğan bu şekilde açıklamalarda bulunmasaydı!! Eski yol arkadaşına keşke daha farklı tondan seslenseydi!! Keşke "adaylığı tabiki olabilir" deseydi!!! Keşke medyadan herkesin gözü önünde değilde bir yemek veya toplantı ile Gül' e duygularını aktarsaydı!!! 
Erdoğan ile Gül arasında yaşanan bu gerilim ile şunu birkez daha gördük; Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekten yalnızmış!!!
 Uzun zamandır yazıp konuştuğumuz; "AK PARTİ' liyim diyen ve AK PARTİ' ye en büyük zararı veren çok büyük bir kitle var". 
Zarar verenlerin büyük bir kısmı mantıktan, sağduyudan ve doğru analizden uzak düşünceler ile olaylara körü körüne yürüyerek AK PARTİ' ye zarar veriyor. Bilhassa sosyal medya ve basın organları (köşe yazarları, siyasetçiler, akademisyenler) ile yapılan ve ileriyi görmeye kapalı bu paylaşımlar AK PARTİ tabanına zarar veriyor. 
Diğer bir kısım da KASITLI DURUMLAR!! Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın bilhassa yakın çevresinde vuku bulan olaylar. Bizlerin bile buradan görebildiği sorunları ve çözümleri Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın büyük miktarda maaşlar alan AKIL TAKIMI nasıl göremiyor?? Bu insanlar hangi kriterler gözetilerek seçilip oraya getiriliyor???  Doğrusu enteresan!!! 
 
Çok seviyorum dediğiniz insanları bir düşünün. Onları yanlış yola sevk eder misiniz?? Size ne kadar çok kızacağını bilseniz dahi onlara gerçekleri söylemez misiniz?? Bırakın sevdiğimiz kişileri benimsemediğimiz kişilere dahi yanlış gidişleri konuşan bizlerin bu süreci anlaması doğrusu İMKANSIZ!!!!
Kaynak: Editör:
Etiketler: KEŞKE, OLMASAYDI, BU, AÇIKLAMALAR!!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı