UA-88098349-1
Haber Detayı
17 Kasım 2016 - Perşembe 07:44
 
Hilvan Belediyesi'nden Öğrencilere Ücretsiz Saç Bakımı
ŞANLIURFA-Hilvan Belediyesi Kadın Bilgilendirme ve Kültür Merkezi, yeni eğitim ve öğretim yılında da okullarda kız öğrencilerine ücretsiz saç bakımı yaptırmaya devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Hilvan Belediyesi'nden Öğrencilere Ücretsiz Saç Bakımı

Hilvan Belediyesi tarafından kurulan Kadın Bilgilendirme ve Kültür Merkezi bünyesinde kuaförlük eğitimi gören kursiyerler, kurs eğitmenleri ile birlikte Hilvan Cumhuriyet ev Ülkü İlkokulu'nda kız öğrencilerin saç kesim ve bakımlarını yaptı.

Meslek edindirme ve istihdam amacıyla Hilvan Belediyesi tarafından 2 yıl önce kurulan Kadın Kültür Merkezi'nde eğitimleri devam eden kuaförlük bölümü kursiyerleri, daha önce olduğu gibi yeni eğitim ve öğretim yılında da ilk ve ortaokullardaki kız öğrencilerin saç bakımlarını üstlendi.

Saç kesim ve bakımlarıyla ilgilenen kuaför eğitmenleri ve kursiyerler, aynı zamanda kız öğrencilerine başkalarının yardımı olmadan saç bakımlarını tek başlarına nasıl yapabilecekleri hakkında bilgi verdi. Bu tür etkinliklerin merkez ve kırsal mahallelerde devam edeceğini belirten Kültür Merkezi yetkilileri, kültür merkezinde kuaförlük eğitimi gören kursiyerlerin meslek edinirken pratiklerini geliştirebildiklerini ifade etti.

Hilvan Belediyesi tarafından başlatılan uygulamanın çok güzel ve anlamlı olduğunu belirten okul yetkilileri, oku eğitiminin dışında öğrencilere kazandırılan pratiğin, özellikle kız çocukları için çok faydalı olduğunu belirterek teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hilvan, Belediyesi'nden, Öğrencilere, Ücretsiz, Saç, Bakımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı