UA-88098349-1
Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 11:59
 
Her yerde düzenleme Urfa’da engel-leme!
Şanlıurfa’da iki bankamatik kaldırım seviyesinden yüksek merdivenle erişim sağlanacak şekilde yapıldı. Engelli vatandaşlar gözardı edilerek yapılan düzenleme tepki topladı.
GÜNDEM Haberi
Her yerde düzenleme Urfa’da engel-leme!

"Engelsiz yaşam" için artık bankalar sosyal sorumluluk adı altında bankamatiklerde yeni düzenlemeler yaparken, Şanlıurfa da tam tersi bir durum yaşandı.

Dakikalarca sırada beklemek, zaman kavramı da gözetmeksizin istedikleri vakitte bankacılık işlemlerini yapabilmek için bankalar engelli vatandaşlar için revizyona gidiyor.Türkiyenin pek çok yerinde bankacılık hizmetlerine engelli standartı getiriliyor. Bankamatik yollarına rampa yapılırken, bankamatikler de engellilerin erişebileceği seviyeye indiriliyor.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde de tüm bu ayrıntılar göz ardı edilerek 2 yeni bankamatik hizmete sokuldu. Eyüp Peygamber Cami karşısında bulunan kaldırım kotasından yüksekte yapılan bankamatiklere erişim merdivenlerle sağlanıyor. İşlem yapmak isteyen engelliler ise daha uzak mesafedeki bankamatiklere yada bankalara gitmek zorunda kalıyor. Durumu tepki gösteren Halil Dağ isimli bir vatandaş, "Engellileri düşünen kim? Yönetenler, bizi ikinci sınıf insan yerine koydukça siz de bizimle toplum olarak geri kalmış olarak anılacaksınız" diyerek yetkililere seslendi.

Söz konusu bankamatiklerin bulunduğu alanda engelliler  için de düzenleme yapılması bekleniyor.

BİHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Her, yerde, düzenleme, Urfa’da, engel-leme!,
Yorumlar
Haber Yazılımı