UA-88098349-1
Haber Detayı
16 Kasım 2016 - Çarşamba 09:10
 
Harran Üniversitesi İle İl Milli Eğitim Arasında Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı
Harran Üniversitesi, fen ve sosyal bilimler projelerinin uygulandığı Anadolu İmam Hatip Liselerine eğitim desteği vermek için Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile eğitimde işbirliği protokolü imzaladı.
EĞİTİM Haberi
Harran Üniversitesi İle İl Milli Eğitim Arasında Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

Harran Üniversitesi, fen ve sosyal bilimler projelerinin uygulandığı Anadolu İmam Hatip Liselerine eğitim desteği vermek için Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile eğitimde işbirliği protokolü imzaladı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Harran Üniversitesi birlikte yürüteceği proje kapsamında Şehit Onur Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Milli İrade Kız Anadolu Lisesi 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencilerine yönelik, üniversite kampüs ve kütüphanelerinden yararlanmalarına, belirlenmiş derslere katılabilmelerine, üniversitenin uygun gördüğü öğretim üyeleri ile irtibata geçebilmelerine, kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkan sağlayacak.
Üniversite eğitimde sahaya iniyor
Harran Üniversitesi hocalarının daha önce ferdi olarak yaptıkları çalışmaları bu protokolle daha sistemli bir şekilde yapacaklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Bugün Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci ile imzaladığımız protokolle üniversitemiz Milli Eğitim camiasına her türlü hizmeti vermeye hazırdır” dedi.
Hocaların eğitim konusunda araştırma yaptığını dile getiren Rektör Taşaltın, “Teorik araştırmalarda öğretim elemanlarımız sahada faaliyet vermeye çalışıyorlar. Bundan önce ferdi olarak hocalarımız çalışmalar yapıyordu. Bu protokolle daha rahat çalışma ortamı oluşacak ve daha fazla konularda işbirliğine gidilecektir. Üniversitemiz Milli Eğitimde okuyan öğrencilerimizle daha iç içe olacaktır. Gençlerimizi yönlendirebileceğiz. Daha profesyonelce kurallar dahilinde geleceğimizi şekillendireceğiz” şeklinde konuştu.
Milli Eğitimle üniversite kaynaşması sağlanacak
Protokol imzalama töreninde konuşan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise üniversite ve liselerin kaynaşmasına dikkat çekerek, “Harran Üniversitesiyle Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imam hatip liselerinin proje okullarına yönelik işbirliği protokolü imzaladık. Bu protokol vesilesiyle üniversitemiz ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik anlamlarda birçok alanda işbirliği yapmış olacağız. Bu işbirliğiyle milli eğitimle üniversite kaynaşması sağlanacak, okullarımız üniversiteyle kaynaşacak, öğrencilerimizin üniversiteyi tanıma, üniversitedeki hocalarımızın bilgi birikim ve kültüründen yararlanma yönünde sağlam temeller atılacaktır. İnanıyorum ki bu girişim, diğer alanlarda da bizlerin önünü açacaktır. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Abdullah Akkurt
Etiketler: Harran, Üniversitesi, İle, İl, Milli, Eğitim, Arasında, Eğitimde, İşbirliği, Protokolü, İmzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı