UA-88098349-1
Haber Detayı
01 Kasım 2016 - Salı 09:33
 
Gelen tepkiler üzerine Mardin’de sempozyum düzenleyecek
Mardin Artuklu Üniversitesi daha önce İstanbul’da sempozyum düzenlemesi üzerine gelen tepkiler üzerine Mardin’de de sempozyum düzenleyecek.
EĞİTİM Haberi
Gelen tepkiler üzerine Mardin’de sempozyum düzenleyecek

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin önümüzdeki 3-4 Kasım tarihlerinde “Bir Medeniyet Merkezi Olarak Ortadoğu” temasını konu alan, çok geniş kapsamlı uluslararası akademik sempozyuma ev sahipliği yapacağı öğrenildi.
Katılımın çok yoğun olacağı beklenen ve iki gün sürecek uluslararası sempozyuma basın, akademi ve siyaset dünyasından birçok etkin isim katılacak. 
Düzenleme Kurulu Başkanlığını Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ahmet Ağırakça'nın yaptığı “Bir Medeniyet Merkezi Olarak Ortadoğu” sempozyumunda; katılımcıların "Artuklu Öncesi Ortadoğu", "Osmanlı Devleti ve Ortadoğu", "Ortadoğu'da Yükselen İlmî Değerler" gibi ana başlıklar altında Ortadoğu'nun, alan ve taraflarıyla birlikte ele alınarak kapsamlı bir şekilde masaya yatıracağı bildirildi.
Son zamanlarda üniversite olarak Mardin ve Mardin'in dışında düzenledikleri akademik etkinliklerle şehrin tanınırlığına ve Turizmine ciddi katkılarda bulunduklarını ifade eden Prof. Dr. Ağırakça, Orta doğunun; ortak değerlerine, ortak aklına ve ortak mekânına bilimsel bir katkı sunmak için bu sempozyuma ev sahipliği yapacaklarını söyledi.
3-4 Kasım 2016 tarihlerinde Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenecek “Bir Medeniyet Merkezi Olarak Ortadoğu” sempozyumunun bilim kurulunda Türkiye ve Ortadoğu'nun farklı ülkelerinden alanında uzman, yirmiye yakın bilim adamı ve akademisyen bulunuyor.

Mardin Life 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gelen, tepkiler, üzerine, Mardin’de, sempozyum, düzenleyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı