UA-88098349-1
Haber Detayı
03 Kasım 2016 - Perşembe 11:41
 
Diyarbakır temizleniyor
Örgüt talimatıyla iş bırakıp halka zulüm eden Diyarbakır belediyesine atanan kayyum işbaşı yaptı. Sokaklarda biriken pislik temizlendi, garaja kilitli otobüsler kontak açtı, vatandaş derin nefes aldı.
GÜNDEM Haberi
Diyarbakır temizleniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla, sabah saatlerinde geldiği belediyede görevine başladı. Atilla'nın birim amirleri ve daire başkanları ile toplantı yaptığı belirlenirken, kentin temizliği ve duran hizmetlerin yeniden başlaması için talimat verdiği belirtildi. Atilla, günlerdir kontak kapatan belediyeye ait toplu taşıma otobüslerini yeniden hizmete soktu. Kayyum Cumali Atilla'nın göreve başlaması nedeniyle polis zırhlı araçlarla, belediye çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında DBP'li (Demokratik Bölgeler Partisi) Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmasının ardından belediyeye kayyum olarak atanan Ankara'nın Etimesgut İlçe Kaymakamı Cumali Atilla, dün gece kente geldi. Sabah saatlerinde belediye çevresinde polis, zırhlı araçlar eşliğinde güvenlik önlemleri aldı. Aralarında bazı HDP'li milletvekillerinin bulunduğu toplanan küçük çaptaki bir grubu polis uyarı yaparak dağıttı. Kaymakam Atilla, polisin güvenlik önlemleri altında binaya giriş yaparak, başkanlık katındaki makam odasına geçti. Kaymakam Cumali Atilla, daire başkanları ve birim amirleriyle bir toplantı yaptıktan sonra çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediye hizmetlerinin aksatılmaması için birim amirleri, müdürler ve daire başkanlarına talimat verdiği belirtildi.

BELEDİYE OTOBÜSLERİ YENİDEN ÇALIŞTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile eş başkan Fırat Anlı'nın terör soruşturması kapsamında tutuklanmasını protesto etme bahanesiyle çöpler toplatılmamış ve toplu taşıma araçları kontak kapatmıştı. Yaklaşık bir haftadır vatandaşların mağdur eden sözde protesto eylemi belediyeye kayyum olarak atanan Kaymakam Cumali Atilla'nın göreve başlamasıyla sona erdi. Çöpler toplatılırken, toplum taşıma araçları vatandaşlara yeniden hizmet vermeye başladı.

DİYARBAKIR'DA ALA İLE ÇALIŞTI
Belediyeye kayyum olarak atanan Cumali Atilla, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın Diyarbakır Valiliği yaptığı dönemde vali yardımcılığı yaptı.

ÖDENMEYEN İKRAMİYELER DAĞITILDI
İçişleri Bakanlığı'nca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Batman Belediyesi'nde işçilere bir yıllık ikramiyeleri ödendi. Böylece işçilere bir yıldır verilmeyen 1 milyon 750 bin lira tutarındaki ikramiye ödenmiş oldu. Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, "İşçilerimiz artık alın terleri kurumadan maaş ve ikramiyelerini alacak" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyarbakır, temizleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı