UA-88098349-1
Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 18:15
 
Dicle Elektrik’ten önemli uyarı !
Emniyet mesafesini ihlal eden yapılaşmalar ölümlü kazalara neden oluyor
GÜNDEM Haberi
Dicle Elektrik’ten önemli uyarı !

Batman ve Şırnak’ta enerji nakil hatlarına olması gerekenden az mesafede yapılarak emniyet mesafesini ihlal eden yapılarda son 2 günde elektrik akımına kapılan 3 kişiden 2’si hayatını kaybetti. Bunun üzerine Dicle Elektrik, emniyet mesafesini ihlal eden ve kazalara adeta davetiye çıkaran yapılaşma ile ilgili  vatandaşları ve imardan sorumlu birimleri uyardı.

  Kazaların yaşandığı Batman ve Şırnak’a da dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik’ten konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, yaşanan bu üzücü kazaların tek sebebinin yapılaşmalarda belirlenen emniyet mesafesine uyulmayarak, bunun ihlal edilmesi olduğu bildirildi. Bir yapı inşa edilirken mutlaka enerji nakil hattı ile o yapı arasındaki emniyet mesafesinin korunması gerektiğine dikkat çekilen Dicle Elektrik açıklamasında şöyle denildi:

‘’Emniyet mesafesi ile ilgili bu konu yönetmeliklerde açıkça yer almaktadır. Ancak buna rağmen gerek vatandaşların konuyu dikkate almaması, gerekse imar konusundan sorumlu birimlerin duyarsızlığı yüzünden ne yazık ki enerji nakil hattına veya elektrik direklerine neredeyse yapışık yapılar inşa ediliyor. Şirketimizin bilgisi dışında yapılan bu tür yapılaşmalar nedeniyle, son 2 günde yaşanan kazalar gibi oldukça üzücü ve ölümcül kazalar yaşanabiliyor. Hem vatandaşlarımızın, hem de imarla ilgili ilgili birimlerin bu konuda son derece duyarlı olması gerekir’’

Kaynak: Editör: Abdullah Akkurt
Etiketler: Dicle, Elektrik’ten, önemli, uyarı, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı