UA-88098349-1
Haber Detayı
20 Nisan 2018 - Cuma 05:07
 
ÇOK MU İSTİYORUZ???
Yazarımız Yaşar İçen'in Yazısı
KÖŞE YAZISI Haberi
ÇOK MU İSTİYORUZ???

Geliyor gelecek geldi diye diye hep beraber çağırdık ERKEN SEÇİMİ...

Evet olacağı belliydi. Pek çok yazımda değindim. Her seferinde "nereden çıkarıyorsunuz yok böyle birşey" dendi... AMA GELDİ...
Erken seçim şokunu hep beraber yaşadık!!! Bu kadarını hiç birimiz beklemiyordu. Ak Parti içerisinde bulunan siyasilere dahi sürpriz oldu.
Şok dalgası ile önce bir durgunluk yaşandı. Sonrasında herkes havadan karadan hedef Ankara dedi!!!! Biletler yok sattı. 
Başkent Ankara' da SABAHLAR OLMAZ ŞİMDİ...
 
Erken seçimi "bu kadar da erken beklemiyorduk"!!! 
Peki neden bu kadar öne çekildi seçim tarihi ve bu ani karar kime nasıl yansıyacak??? Kaz beklenen yollardan tavuk mu gelecek yoksa hedefler onikiden mi vurulacak??? 
 
Öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kararı neden aldı sorusuna cevaplar arayalım. Türkiye uzun süredir bir kıskaç içerisinde türlü sıkıntılara tabi tutuluyor. Her ne kadar üstesinden geliyoruz desekte çok yıprandık ve çok yara aldık. Huzurdan, ekonomiden, işleyişten ve kırgınlıklardan yana büyük bedeller ödedik. Aklımızdan, yüreğimizden, hayallerimizden, tebessümlerimizden bolca fireler verdik.
 
Son olarak farklı fikirlerden insanların buluştuğu tek sebep; CEPTEKİ PARANIN DURUMU oldu. Her fikirde ayrışanlar işte burada hep beraber ne oluyor demeye başladı. 
Piyasada sıcak para dönmeyince, ekonominin sirkülasyonu olmayınca, stoklar azalmaya başlayınca, bankalar iş dünyasına cansuyu gelecek kredileri vermemek için elinden geldiğince zorluk çıkarınca rahatsızlıklar dile getirilmeye başlandı. En önemli sebeplerden biri bu kanaatimce!!! Türkiye dış menşeli ekonomik bir sınav içerisinde. Kötü şeyler denenmeye çalışılıyor!! 
 
Bir diğer sebep ise; her daim bahsettiğimiz "sahadaki kadroların" ağlama duvarları inşa etmemize sebebiyet vermeleri. Hemde her sokak başına!!! Gördükçe, dinledikçe, analiz ettikçe daha da boynumuzu büktük umutsuzca... 
MENTAL YORGUNLUK YAŞAYANLAR GERİ ÇEKİLSİN dendi. E koltuk bu!! Bulan bırakır mı hiç Allah aşkına? Bırakmadılar da zaten. Sonrasında "istifa" başlığı altında görevden almalar başladı teşkilatlarda. Büyük umutların bağlandığı yenilenme çabaları bilhassa Ak Parti seçmeninde ve hatta teşkilat içerisinde bile kabul göremedi. Ve tabiki kaynamalar ve kaymalar yaşanmaya başladı. 
 
Gelelim alınan erken seçim kararının yansımalarına. 
Öncelikle şunu söylemek istiyorum; asla asla asla erken seçim olmayacak söylemlerinden sonra bir günde OLACAK açıklamasının yapılması hepimizde bir güven kırılması yaşattı!!! Çünkü alınan karar ülke tarihi ve mevcut  işleyiş için çok önemli anlamlar içeriyor. Bu şekilde olmamalıydı diye düşünüyorum... 
 
 Türkiye Cumhuriyeti tarihinin  aday adayı patlaması yaşanabilir DİKKAT!!! Kısa zamanda bu kadar aday nasıl sağlıklı değerlendirmeye tabi tutulabilir?? Kriterler ne olacak?? Yandaş paydaş dayanışmaları yine listelerde belirleyici mi olacak yoksa imkansız bir ihtimalde olsa  gerçekten halkın güvenini ve sevgisini alan aktif isimler mi yer alacak??? GÖREBİLECEKMİYİZ DERSİNİZ?? 
 
Bu kez bir farklılık yaşanabilir diye tahmin ediyorum. NOKTA TERCİHLER!!! Aday Adayı olmasa dahi belli isimlere "adayım olur musun" tekliflerinin götürülme ihtimali çok yüksek. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz; ortamın belirsizliği ve bol aksiyonlu olması sebebiyle pekçok usta karakter kendi kabuğuna çekildi. Kimbilir belki de hiç beklenmeyen isimleri göreceğiz!! 
 
LÜTFEN; içimize sinen, oturmasını ve konuşmasını bilen, sosyal ve güncel birikimleri olan, duruşu ve hitabeti ile albenisi olan, girdiği ortamlarda tüm ağırlığını htiren, şehrin her kesimi ile iyi ilişkileri olan, izlediğimiz zaman bizi utandırmayan, modern ve çağdaş zihin yapısına sahip olan isimler olsun.... ÇOK MU İSTİYORUZ???
Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOK, MU, İSTİYORUZ???,
Yorumlar
Haber Yazılımı