UA-88098349-1
Haber Detayı
16 Kasım 2016 - Çarşamba 23:06
 
Amedspor Bölgenin Tek Umudu
Bir şeyler oldu diyelim. Ee ne olacak şimdi? Yaşanan kırgınlıklar çözüme kavuşmayacak mı?
SPOR Haberi
Amedspor Bölgenin Tek Umudu

Hiç sevmiyorum yapılan her çalışmanın, atılan her adımın, sarf edilen her sözün bir yere zorla çekilip çelik halatlarla bağlanmasını. Şu insanoğlu ne tuhaf bir canlı.

 Hep ben söylemine dayalı egolarıyla hem kendini hemde çevresini heba eder boş yere. Amedspor yazı serisinin ilk konusunu işte tam da bu noktadan başlatmak doğru olur kanaatimce. Yanlış anlaşılmak ve bir anda istenmeyen  olaylarla anılmak kötü bir durum olsa gerek. Kulüp, futbolcular ve taraftarlar geçen yıl hiç ama hiç istenmeyen durumlarla görüntüleniyordu.
Onların tek amacı başarılarıyla anılmak. Attıkları gollerin, muhteşem pozisyonların, coşkulu taraftar hikâyelerinin konuşulması gerekiyordu. Fakat olmadı. Olamadı. Her maç öncesi ve sonrası onlarla hiç alakası olmadığını söyledikleri durumlarla anıldılar. Peki, kulübün ve taraftarların hiç suçu yok muydu? Vardı elbette. Bir çözüm isteniyorsa suçlamayla olmaz. Herkes kendi payına düşen yanlışları kabul etmeli. Hiç bir şey kendiliğinden vuku bulmaz. Etki - tepki denen bir doğa olayı var. Bu durum Amedspor'da yaşandı maalesef. En çok da gencecik bir futbolcu üzerinde döndü polemikler. Bu durum beni çok etkiledi ve üzdü. Deniz Naki. Şimdi üstten anlatarak geçiyorum. Bir gün uzun uzun anlatacağım onu. Hayranlarını, anılarını, kızgınlıkları ve kırgınlıklarını. İnsani vasıfları çok yüksek, coşkulu bir futbolcu. Ben ona evin şımarık çocuğu diyorum. Sahada yürürken bile o temiz, haylaz ve sıcak halini alabiliyorsunuz. Adeta sevinçten zıplayarak yürüyor.  Laf aramızda bu şımarıklık ona çok yakışıyor. Tamam, istenmeden bir şeyler oldu diyelim. Ee ne olacak şimdi? Yaşanan kırgınlıklar çözüme kavuşmayacak mı? Hatasız kul var mı? Yok. Bizler de dahil hiç kimse hatasız değil. Hepimizin geçmişi kocaman keşkelerle dolu. Geleceğimizde de olacak. Hem de fazlasıyla. Hatalarımız değil mi bizi olgunlaştıran? Bizi pişiren ve daha temkinli adımlar atmamızı sağlayan. Evet en iyi öğreti yapılan yanlışlardan doğruları bulmaktır. Bir futbol sever olarak Amedspor lig başından beri takibimde. Görüşüyoruz, konuşuyoruz, paslaşıyoruz destekte. Amedspor da ve futbolcularda muhteşem bir cevher var. Kulübe girdiğiniz an uyumu ve huzuru hissedebiliyorsunuz. Kulüpten ziyade bir aile sıcaklığında. Bilindiği üzere bu yıl yeni başkanıyla çok büyük yol aldı Amedspor. Yeter mi? Yetmez. Büyümesi gerekiyor. Örnek olması gerekiyor çocuklara ve gençlere. Umut olması gerekiyor bölgeye. Öyle ya hayallerin sınırı yok. Ve istenirse hayallerin gerçekleşmemesi diye birşey de yok. Kulüp belki istenmeyen durumlarla anıldı. Peki gidilen deplasman takımlarının ve taraftarlarının hiç mi suçu yoktu? Buraya gelen misafir takımlar çiçeklerle güler yüzle karşılanıyor. Yemek davetleri düzenleniyor. Amedspor onların şehrine gidince durum neden böyle olmuyor? Çiçeklerin ve yemeklerin yerini  hakaretler ve bazen şiddet alırken bu durumu hangi kurala ve vicdana sığdırabiliriz? Takım içinde farklı şehir ve kültürden pek çok futbolcu var. Onlar bile yaşanan bu durumdan rahatsız. Hepsi üzgün. Futbolcuları üzen bir durumda aldıkları seyirci yasakları. 
Memleketinden uzak olup da hasret çekmeyen var mı? Memleketin havası, suyu, ekmeği, insanı tüter burnunda uzakta olanın. Görülen her hemşeriye hasretle sarılırsınız.  Memleket hasreti bu kadar yüce ise gönlümüzde, bulunduğu şehre memleketinin takımı gelecek ve izlemeye gidilemeyecek olmasını nasıl açıklarsınız? Çok zor bir durum. Spor çocuklar, gençler ve toplum için çok önemli. Doğru kullanılmalı. Örnek olmalı. Tüm herkeste bu alana destek sunmalı. Hem maddi hemde manevi.  Amedspor güzel bir yola başladı. Onlar başarı ve spor adına tüm çabayı gösterirken  herkese bu konuda görev düşüyor. Kanaatimce Amedspor' un il dışındaki ön yargıları kırması yakında gerçekleşecektir. Bunun içinde resmi kurumlardan teşvik gerekiyor. En kısa zamanda bu konunun aşılmasının desteğinde ve duasındayız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amedspor, Bölgenin, Tek, Umudu,
Yorumlar
Haber Yazılımı