UA-88098349-1
Haber Detayı
16 Kasım 2016 - Çarşamba 19:44
 
AKÇAKALE BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR
BAŞKAN ABDÜLHAKİM AYHAN; “ELİMİZİN DEĞMEDİĞİ KIRSAL MAHALLE KALMAYACAK”
GÜNDEM Haberi
AKÇAKALE BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR

BAŞKAN ABDÜLHAKİM AYHAN; “ELİMİZİN DEĞMEDİĞİ KIRSAL MAHALLE KALMAYACAK”

Akçakale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Öncül kırsal mahallesinde  Yol Genişletme ve Yıkım Çalışmaları Devam Ediyor.

Bölgede, bir süre önce başlatılan çalışmalar kapsamında, gerçekleşen yıkım işlemlerinin ardından 3 yeni konutun daha yıkımı yapıldı.

AKÇAKALE’DE YOL GENİŞLETME VE YIKIM ÇALIŞMALARI

Öncül kırsal mahallesinde, mahalle içi yolların genişletilmesi ve imara uygun olmayan yapıların ortadan kaldırılıp güzel bir görüntüye kavuşturulması anlamında yıkılan 3 konutun enkazı, iş makineleriyle taşındı.

Yıkım sırasında hiçbir problemin yaşanmaması dikkatlerden kaçmazken mahalle Muhtarı Ali Kurt çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a teşekkür ediyoruz. Şuan çalışmaların yapıldığı yerde kış aylarında çamurdan geçilmiyor. Aynı zamanda yollar çok dardı. Belediyemizin burada yaptığı çalışma ile birlikte hem toprak olan yoldan kurtulup daha temiz ve daha geniş bir yola kavuşacağız. Tabi ki bu çalışmaların yapıla bilmesi için birkaç konutun yıkılması gerekiyordu. Bizlerde belediye ekiplerine yardımcı olarak sağduyu örneği gösterdik. Biliyoruz ki bu çalışmalar bittikten sonra mahallemizin görünümü değişip standartları yükselecek. Başta Akçakale Belediye Başkanımız Sayın Abdülhakim Ayhan olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum." Dedi.   

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan yaptığı açıklamada; “Bölgenin en işlek güzergâhlarından olan Öncül mahallesinin yollarını genişletmek ve yol standartlarını artırarak bölgeyi rahatlatmak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz.  Bu amaçla yola gelen meskenleri istimlak ederek yıkıyoruz. 2 betonarme, 1 toprak olmak üzere toplam 3 konutun yıkımını gerçekleştirdik. Yıkım işlemlerimiz tamamlandıktan sonra yol yapım çalışmalarına başladık. Seçim döneminde de sıkça dile getirdik ve sözlerimizin de arkasındayız. Her kırsal mahallemiz hizmet görecek demiştik. Geldiğimiz bu günde arkamıza dönüp baktığımızda belediye olarak elimizin değmediği kırsal mahalle yani köy bırakmadık. Bu anlamda tekrar tekrar hizmetleri gözden geçirerek yine eksik olan hizmetleri vatandaşımızın ayağına götürmeye devam edeceğiz. Ben özellikle Öncül Kırsal mahallemizin tüm sakinlerine ve özellikle evini yıktığımız kardeşlerime göstermiş oldukları sağduyu için çok teşekkür ediyorum. Bilinsin ki evini yıkım kararıyla yıktığımız hane halkını da mağdur etmeyeceğiz. Elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Çalışmalarımız bu alanda son bulduktan sonra ortaya çok güzel bir çalışma çıkmış olacak. Yapılan bu çalışmaların mahalle halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKÇAKALE, BELEDİYESİ, ÇALIŞIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı